ExCe(e)S
Kvalifikované lovné kachny za bezkonkurenční ceny !
(Volejte +67 2245 896 21)
Vzkazy :


Vyhledat:


5 nejčtenějších:
ZÁPISKY O SANDÁLU ANEB CO JE NOVÉHO (2551x)PROJEV OTCE KOMUNITY - POUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE (2304x)DÁŠA KUBOVÁ - sestra, členka SJEPu (2181x)ČERSTVĚ VYTAŽENO Z TROUBY (2109x)Krasochlast bude k vidění v červenci v Ratajích (2068x)
Vstup pro členy
DÍL SEDMÝ. NA ROZSCESTÍ.
publikováno 7.8.2007, 00:00
Od premiérového večera, kdy překvapivě nebyl přijat žádný nový člen ExCe(e)Su, přes zoufalé tápání pražskými a mimopražskými scénami, až po metu nejvyšší a její dobytí dne 19. června 2007. Jako bonus i následující prázdniny.
Po řádné oslavě, kterou vynechala většina členů uskupení, se ukázala jako klíčová otázka – co dál? Začínali jsme si myslet, že je symptomatická, ale byli jsme uklidněni, že se nejedná o nic výjimečného. Počali jsme se těšit na natáčení dalších krátkých komedií a obeslali jsme všechna přijatelná i některá nepřijatelná místa, kde bychom mohli uspořádat první reprízu Komunity. Nebylo s překvapením, že ani jedno nevycházelo tak, jak jsme si představovali. Natáčení na dlouhou dobu zůstalo u zkoušky skeče s Robinem Hoodem, která proběhla před plánovaným natáčením a za kterou nám Ctibor Jappel stále slibuje odplatu, neboť se těšil, že si konečně zahraje. Nezahrál. Natáčení bylo odloženo na neurčito, neboť nebylo nalezeno mezi přítomnými dosti entuziasmu do další práce s kamerou. Tento stav doposud trvá (pokud není v sekci Download stanoveno jinak).


Ze sálů a divadel v Praze i okolí se ozval jednak p. Krištůfek, který slíbil pozvat nás na podzim do Budějovic, a jednak v podstatě už nikdo další. Tonoucí se však stébla chytá a tak Mirek položil před nás metu nejvyšší. Nikdy nezapomeneme na jeho rozzářený výraz, když na nás volal: "Chtějí nás v Divadle Járy Cimrmana!" Je jedno, že se to takhle nestalo, ale my na to nikdy nezapomeneme. Dohodli jsme se tedy s pí. ředitelkou Pazderníkovou, termín padl a na nás bylo, abychom ho vyzvedli a podepřeli kvalitní pražskou premiérou (nebo první reprízou, jak jsme o ní mluvili, když nebylo potřeba nalákat diváky).


Bylo tedy k čemu vzhlížet a veškerá práce na premiéře se téměř opakovala. Nebylo sice třeba vyrobit všechny kulisy a rekvizity, ale bylo třeba se znovu naučit text (nebo alespoň to, jako Libor, předstírat) a začít intenzivně zkoušet. Opět se pod našima nohama prohýbalo Divadlo bez zábradlí a začátkem června morálka zkoušek prudce klesla. Naprosto neočekávaně. Nikdo nebyl ochoten na zkoušce pracovat jinak než vezen na rudlu, případně po dvouhodinové pauze, kdy jsme Václava honili po ztemnělém hledišti. Vypadalo to, že nikdy nemůžeme dohrát první obraz.


Nebudeme čtenáře zbytečně napínat, dohráli jsme ho. Tomu již 19. června přihlíželo nejméně 125 diváků, z toho 123 platících, což vytvořilo pěknou atmosféru v nevelkém hledišti ŽDJC. Byla přítomna spousta vysokoškoláků, kamarádů a překvapivě i poměrně cizích lidí. Nicméně stále věříme, že všichni dohromady bychom se o ně při identifikaci podělili. Jen Janu Svaškovou jsme nemohli poznat. Naštěstí se prozradila smíchem. Ale o to nejde. Nadšeni nad očekávání skvělou účastí, dohráli jsme i druhý a málem i třetí obraz. Libor si jen na chvíli musel odskočit do portálu pro text a hned, jak ho zpět na jevišti vyřkl, odešel znovu. To už publikum nevydrželo a oproti naší původní představě trhání sedaček a vhazování na pódium začalo bouřit smíchy. Započala cesta k mnohonásobné děkovačce.


Tentokrát byl úspěch snad ještě o něco větší, i když jsme zpívali nepoměrně falešněji. A tak jsme poctili Rock Klub Kain pořádnou oslavou, jíž se většina členů neúčastnila. Za přítomnosti statutárních orgánů (to jest Libora, Martina a panáka absintu), byl Karel Heřmánek toho večera, v tradičních 22:00 prohlášen za člena ExCe(e)Su se vším všudy. Kolem jedné jsme tohoto rozhodnutí (a především iniciačního absintu) hořce litovali, ale v hloubi duše jsme věděli, že jsme udělali dobře.


Když jsme vystřízlivěli z euforie, která nás po představení postihla, rozhodli jsme se tentokráte pro prázdniny jak se patří. Natáčení stále stálo, zkoušet jakoukoliv hru nebylo možné, jelikož zatím žádná nebyla ve stavu toho schopném a všichni si dopřávali zasloužené výlety, dovolené a flákání. To narušovali jen občas Martin s Mirkem, kteří odděleně a nezávisle na sobě začali pracovat na autorské úrovni. Zatímco Mirek konečně splnil to, čím vyhrožoval už několik let a rozepsal vlastní divadelní hru, Martin splnil to, čemu se chtěl vyhnout a na nátlak ostatních členů a vlastního autorského svědomí ve své již hotové hře podnikl takové úpravy, že ji musel začít psát celou znovu. Bylo dohodnuto, že na konci prázdnin, do kdy se oba autoři zavázali vydat svá díla, vybereme jedno z nich. To se pak stane premiérou naší druhé sezóny, premiérou roku 2008. Jelikož nepředpokládáme, že bychom to stihli nazkoušet ještě letos.
MerSys Wepublic - Web Publication System (c) MerSys 2007,2008