ExCe(e)S
(Rodné jméno Václava Kuby)
Vzkazy :


Vyhledat:


5 nejčtenějších:
ZÁPISKY O SANDÁLU ANEB CO JE NOVÉHO (2558x)PROJEV OTCE KOMUNITY - POUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE (2306x)DÁŠA KUBOVÁ - sestra, členka SJEPu (2181x)ČERSTVĚ VYTAŽENO Z TROUBY (2116x)Krasochlast bude k vidění v červenci v Ratajích (2068x)
Vstup pro členy
DÍL ŠESTÝ. SMĚREM K PREMIÉŘE
publikováno 6.8.2007, 00:00
Od dokončení velkého díla, přes vánoční svátky a taškařice, druhdy náročné zkoušení Komunity a sepsání první úřední žádosti až po slavné poslední zatažení opony dne 20. března 2007.
Vánoce jsme tak strávili v poklidném tempu, neboť o dárky bylo postaráno. Každý, kdo si to jen trochu zasluhoval, dostal vlastní výpalek ExCe(e)S Show I. Velmi dobře si vedla i internetová verze, která nabyla docela slušné popularity a stáhlo si jí nemálo našich fanoušků (nebo málo mnohokrát, každopádně k 8. 8. 2007 byla v žebříčku popularity s 230 staženími na třetím místě za legendárními Krasochlastem (336x staženo) a Půlnočními zprávami (staženo 306x)). Do nového roku jsme hleděli s otevřenou náručí.


Hned poté, co opadl první sníh, jsme vyrazili v jednočlenném složení do MěKS Labuť, abychom konečně získali termín, ke kterému by bylo nutné bezpodmínečně nacvičit Komunitu. Jen tak jsme byli schopni donutit se přejít z čtených na hrané zkoušky. Odcházející ředitelka zapsala do kalendáře svému nástupci, tehdy ještě záhadnému a neznámému, představení našeho spolku na 20. března 2007. V ten moment se rapidně zvýšila morálka na zkouškách. Možná to souvisí i s tím, že Marka Hlaváče v roli bratra Karla definitivně nahradil Martin Svetlík a Marek tak nebyl oficiálně nepřítomen. Prostě tam jenom nebyl a to už nikoho nepálilo. Chvílemi se navíc i hrálo a v půlce února jsme pojali podezření, že bychom to přece jen mohli stihnout. Tehdy jsme se seznámili i s Raskenem. Ještě předtím jsme však zvládli přesvědčit Radu města Říčany o nezbytnosti prominutí nájemného a tak jsme Petru Raskenovi Chaloupkovi mohli seznamovacím podáním ruky potvrdit náš termín jako jednoznačně závazný.


V této době se veškerá naše síla upínala k jednomu datu. Divadlo bez zábradlí bez nás neprožilo prakticky jediný víkend, kudy jsme chodili, tudy jsme studovali scénář. V rámci panických záchvatů nemoci „Neblázněte, na takovou kravinu nikdo nemůže přijít“ jsme nafotili na poli za Tehovem několik zajímavých snímků a následně po Říčanech vylepili desítky plakátů, které zvaly na představení. Stejný účel pak měly i pozvánky ve všech významných říčanských periodicích. Nezbývalo než doufat. A pak nadešel onen velký den.


Sraz ve čtyři v Labuti (v sále, ne v restauraci) byl pochmurnější, než jsme čekali. Přítomen nebyl ani Pepa Heřmánek, kterého jsme dvě hodiny před tím uprosili, aby nám pouštěl zvuk, ani Václav Kuba, který nezaregistroval čas setkání a měl naplánováno dorazit na přestávku s tím, že v první půlce stejně nemá moc textu. To se podařilo usměrnit několik a dobře mířenými francouzskými slovy a Václav dorazil v šest, prakticky ruku v ruce s Pepou a ruku po ruce Hančině, která již seděla s námi u vchodu a psala osobní věnování na každé z 50 DVD ExCe(e)S Show I, které jsme se rozhodli distribuovat v rámci představení. S příchodem Vencáka, který je z nám doposud nepoznaných důvodů vždycky a všude první (a to často s několikadenním předstihem), jsme se uklidili do šatny a čekali, kolik lidí si najde cestu do sálu. A kolik z nich využije naší akce těsně z osmnácté hodiny, která se nesla v duchu: "Ať jsi kdo jsi, pojď se zdarma na dvě hodiny ohřát."


Nezbývá než dodat, že diváků přišlo požehnaně. Zaplnili sál v podstatě do posledního místa, jen v zadních řadách zbývalo několik volných židlí. (Podezíráme však neznámé pachatele, že je tam přistrčili jen proto, aby nebylo vyprodáno). Všichni pak vytvořili skvělou kulisu pro naše představení. Veškeré obavy padly totiž naštěstí už s prvním vtipem z kategorie klíčových. (Pozn. To jsou vtipy, při kterých se lidé prostě smát musí a když se nesmějí, je něco (všechno) špatně.) Smáli se. A tak to vydrželo celou hru, včetně našich pěveckých výkonů, až do závěrečné několikanásobné děkovačky. Spadla opona, kámen ze srdce a několikeré kalhoty.
MerSys Wepublic - Web Publication System (c) MerSys 2007,2008