ExCe(e)S
Václav Kuba je zakarpatský Rusín!
(přesto zůstává sexsymbolem ExCe(e)Su)
Vzkazy :


Vyhledat:


5 nejčtenějších:
ZÁPISKY O SANDÁLU ANEB CO JE NOVÉHO (2378x)PROJEV OTCE KOMUNITY - POUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE (2264x)DÁŠA KUBOVÁ - sestra, členka SJEPu (2134x)Krasochlast bude k vidění v červenci v Ratajích (2064x)Elling a Kjell Bjarne (1994x)
Vstup pro členy
DÍL PÁTÝ. DOKONČENÍ VELKÉHO DÍLA.
publikováno 5.8.2007, 00:00
Od prvních minut předposledního natáčecího dne, přes vyloučení Marka Hlaváče a prvotní preexistenční chaos, až po příjezd bří Heřmánků, přesun do Mukařova a konečné vydání velkého díla.
Harmonogram posledních natáčecích dnů byl nabourán záhy, když byla pro několikeré porušení zmíněného ultimáta (abyste si nemysleli - spočívalo v tom, že jsme chtěli, když Marek slíbí, že přijde, aby přišel) byla operativně ukončena spolupráce s Markem Hlaváčem a bylo třeba okamžitě třeba sehnat náhradu. Kája na telefonu nakonec byl a přislíbil, že když si pro něj po obědě dojedeme, bude s námi spolupracovat. Pustili jsme se tedy do figurálně nenáročnějších kousků a za dopoledne jsme zvládli natočit English For Unexpected Situations. Jen slabý zrak uchránil před infarktem mnoho Liborových sousedů, kteří nedokázali přesně rozeznat siluety tří mužů ve spodkách, kterak žebříky útočí na nevinného Bangladéšana.


Odpoledne bylo přece jen hektičtější, neboť jsme byli v asi dvouhodinovém skluzu a stmívalo se velmi brzy. Bangladéšan způsobil už jen jednu autonehodu, kdy projíždějícího motorkáře donutil položit v údivu svůj stroj i své tělo na zem, avšak nedošlo k žádným majetkovým ani zdravotním újmám (nepočítají se újmy duševní). Nakonec se však všechno podařilo nad (podotýkám upravená) očekávání dobře a jen dvě minuty bylo nutné dotočit druhý den v půl osmé ráno. Byla neděle. A pak že herci si žijou.


Po drobném intermezzu u rybníka jsme se vydali do Mukařova na natáčení Konstábla Deeka. Ten se nakonec ukázal jako typický příklad syndromu "komunita". Špatně postavené kamery a příliš složitý text nám daly další užitečnou lekci, kterou si snad již budeme pamatovat, neboť vydávat všechny chyby za úmysl bořit konvence začíná být náročné na organizaci. Nicméně chyby jsou přirozeně největším pohonem kupředu a tak jsme za ně vděční. Navíc nebyly tak velké, aby Konstábl Deek, opět s hostujícími bratry Heřmánky (zde je obzvlášť důležité vyzdvihnout vákon Kájův, který několik hodin mrznul na zahradě jen aby mu zaschla umělá krev na rukou) a hvězdným Liborem (jenž musel prozměnu vypít šťávu z červené řepy) nemohl být nakonec zařazen do Show na své plánované místo.


Když pak o téměř dva týdny později skončily postprodukční práce a byl natočen poslední záběr (mimochodem jde o minutový záběr prázdného lesa, jenž se nakonec ukázal jako jeden z nejnáročnějších), byla dne 12. 12. 2006, v pozdních večerních hodinách, slavnostně vydána první verze hotové ExCe(e)S Show I s podtitulem Angličtina pro začátečníky.
MerSys Wepublic - Web Publication System (c) MerSys 2007,2008