ExCe(e)S
Soběstačná Komunita - cesta ke světlejším zítřkům
(Již brzy ve vašem MěKS)
Vzkazy :


Vyhledat:


5 nejčtenějších:
ZÁPISKY O SANDÁLU ANEB CO JE NOVÉHO (2550x)PROJEV OTCE KOMUNITY - POUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE (2304x)DÁŠA KUBOVÁ - sestra, členka SJEPu (2181x)ČERSTVĚ VYTAŽENO Z TROUBY (2106x)Krasochlast bude k vidění v červenci v Ratajích (2068x)
Vstup pro členy
DÍL PRVNÍ. GENESIS
publikováno 1.8.2007, 00:00
Od okamžiku zrodu, kdy se budoucí členové pokoutně scházeli v temných sklepeních a při svitu loučí recitovali nepublikovatelné scénáře, až po moment velkého odhalení a oficiálního počátku vší existence.

ExCe(e)S vznikl jako vedlejší projekt členů tehdejší Cimrmanovy společnosti. Stalo se tak 11. 2. 2006, i když to tehdy ještě nikdo nevěděl.

Exhibiciomismus i herecké nadšení bylo u všech členů CS v té době naprosto saturováno divadelními představeními, která třikrát až čtyřikrát do roka dělala radost našim věrným divákům

Když se ale jednoho odpoledne zrodil na monitoru Martina Svetlíka scénář nazvaný English For Begginers, ledy se pohnuly. Během několika dní byli všichni členové CS, kteří byli na základě složitého konkursu vybráni, plus Mirek Zvolský jako vhodný doplněk a jediný člověk s telefonním číslem na druhou kameru, svoláni do Kostelce nad Černými Lesy, sídla Václava Kuby, aby zde natočili historicky první skeč.

Jelikož se jednalo o něco naprosto nového, jak pojetím scénáře (do té doby jsme všichni znali jen jednoho autora - JC), tak náročností na herce i štáb, proběhlo první natáčení v podstatě na principu zjišťování, jak funguje kamera a jak se musí hrát, aby to vypadalo pěkně. V tom nám naštěstí pomohl obětavý Pepa Heřmánek, který v té době na svém kontě nějaké filmy s Los Prasos už přeci jen měl a tedy věděl své.

My též věděli své, ale to nám tehdy moc nepomohlo. Překvapivě jsme dokázali téměř jednostránkový scénář bez problémů nastudovat a po několika zkouškách dvakrát sehrát na první čistou. S počtem kamer blížícím se ke dvěma jsme tak disponovali slušným množstvím materiálu a po pouhých dvou hodinách práce jsme se utábořili v kostelecké restauraci, kde proběhla tradiční iniciační svíčková, při níž byl první natáčecí den v historii posouzen jako úspěch.

Ještě ten samý den odpoledne se v Martinově počítači objevil první sestřih skeče English For Begginers. Nutno říct, že i tady probíhalo hlavně seznamování se střihovým programem a přenosem dat (ten bude ještě hrát roli), přesto přese všechno jsme však ještě ten den uvedli naše první dítko na internet, kde sklidilo poměrně kladné ohlasy, včetně zkušeného Pepy, který, půjčuje si od Martina boty, skeč přímo pochválil.

Samozřejmě jsme tehdy nemohli použít hlavičku CS, ačkoliv personálně i webovým prostorem sdílel skeč s CS prakticky vše. Zde se tedy rodí tehdy "spřátelené tvůrčí studio ExCe(e)S" - název, který vytanul jednou pozdě večer těsně před usnutím na mysl Martinovi. Skrývá v sobě hned několik jinotajů, ať už je to samotné zhodnocení díla již v názvu, rovina osobní (hominés ex Cé eS, tedy ExCe(e)S) či odkaz na legendární kapelu INXS.

Jednoznačně však zaujímá pozici zvrhlého bratříčka CS, který se nestydí vůbec za nic a o to je progresivnější a živější.

MerSys Wepublic - Web Publication System (c) MerSys 2007,2008