ExCe(e)S
Soběstačná Komunita - cesta ke světlejším zítřkům
(Již brzy ve vašem MěKS)
Vzkazy :


Vyhledat:


5 nejčtenějších:
ZÁPISKY O SANDÁLU ANEB CO JE NOVÉHO (2380x)PROJEV OTCE KOMUNITY - POUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE (2264x)DÁŠA KUBOVÁ - sestra, členka SJEPu (2134x)Krasochlast bude k vidění v červenci v Ratajích (2064x)Elling a Kjell Bjarne (1994x)
Vstup pro členy
PREMIÉRA KOMUNITY 20. BŘEZNA 2007
publikováno 12.2.2007, 00:00
Vážení přátelé! Konečně jsme se dočkali. Datum premiéry historicky prvního dramatického pokusu ExCe(e)Su bylo definitivně pevně stanoveno na 20. března tohoto roku. Dějinný okamžik stane se v 19:00 v sále MěKS Říčany. Neopomeňme zdůraznit, že se jedná o lokálně naprosto ojedinělou premiéru první lokální autorské hry sehranou bez výjimky lokálními herci. Bude to celé velmi lokální. Při této příležitosti rádi uvidíme v hledišti každého z vás, jste tedy všichni srdečně zváni. Představení se koná za laskavé podpory města Říčany.
Co tedy vlastně uvidíte? Pro zaryté fanoušky ExCe(e)Su netřeba připomínat, že se jedná o divadelní inscenaci našeho úplně druhého skeče s týmž názvem. Nemusíte se však obávat toho, že by vše za sedm minut skončilo odchodem herců z jeviště. Tentokrát jsme opravdu vystavěli děj od začátku až do konce. Krátké nahlédnutí (i pro nediváky našich skečů) následuje.

Hra se odehrává v atraktivním bezčasí s nádechem současné minulosti. Velký Otec Komunity přivede skupinu svých souvěrců do světa, kde neexistuje tržní systém. Ten nahrazuje Otec a jeho moudrá a vznešená Svatá Kniha Komunity (jejímž je bezvýhradným autorem a distributorem). Taková podoba soužití má být předobrazem jediného možného způsobu, jak zachovat lidské společenství, neodvratně mířící pod otěžemi ekonomického determinismu do záhuby. Ne vše ale běží tak jak má, zejména když po zimě není co jíst a komunitní liga odbíjené smíšených družstev se potácí v korupčním skandálu.

Komorní představení pro pět osob napsal Martin Svetlík, který rovněž hraje jednoho z bratrů. V ostatních rolích ho zastíní zejména nadokresní herecká legenda Libor Šebestík v geniálně pojaté roli Otce Komunity a neméně i slavná trojice Václav Kuba - Mirek Zvolský - Karel Heřmánek ml. v rolích zbylých bratrů.

Premiérový divadelní večer slibuje, ostatně jako každý počin ExCe(e)Su, kontroverzní zábavu potácející se na hranici dobrého vkusu, ovšem se silným přídechem dada, surre a koneckonců všeho, co kdy mělo cenu být napodobováno. Zazní několik písní, jeden sonet a pokud se zadaří, bude vše zakončeno humornou situací. A u toho byste neměli chybět, takže nás přijďtě podpořit a vytvořit bujarou atmosféru nadšeného davu. Těšíme se na vás.

Komunita - 20. března, 19:00, MěKS Říčany (U Labutě). Mapa zde.

MerSys Wepublic - Web Publication System (c) MerSys 2007,2008