ExCe(e)S
Soběstačná Komunita - cesta ke světlejším zítřkům
(Již brzy ve vašem MěKS)
Vzkazy :


Vyhledat:


5 nejčtenějších:
ZÁPISKY O SANDÁLU ANEB CO JE NOVÉHO (2380x)PROJEV OTCE KOMUNITY - POUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE (2264x)DÁŠA KUBOVÁ - sestra, členka SJEPu (2134x)Krasochlast bude k vidění v červenci v Ratajích (2064x)Elling a Kjell Bjarne (1994x)
Vstup pro členy
Důkazem toho, že Komunita snad ještě nějaký ten pátek přežije, budiž první repríza tohoto velkodramatu, která se uskuteční 19. června 2007 od 19:00 na půdě Žižkovského divadla Járy Cimrmana. Lístky budou co nevidět k dostání v síti Ticketstream, přímo v divadle, o rezervaci je možné požádat některého z členů ExCe(e)Su či mailem na excees (zavináč) excees.info a v každé případě budou lístky na kase přímo na místě před představením. Snad tedy všichni, kdo nenašli cestu na premiéru, se na nás tentokrát přijdou podívat a podpoří nás v našem snažení, neboť čím víc, tím líp. Čtěte dál a dozvíte se víc (tedy líp).
publikováno 4.5.2007, 00:00
celý článek ...
V sobotním horku mysleli jsme, že by bylo dobré se vydat k vodě. A tak jsme uspořádali delegaci ve složení Libor Šebestík a Martin Svetlík, která se vydala k soutoku Labe a Vltavy a při té příležitosti reprezentovala ExCe(e)S na festivalu amatérského a nezávislého hraného filmu Krišpín 2007. Zde prezentovali zatím naše nejnadějnější dílo - Krasochlast (jelikož nic novějšího a zároveň publikovatelného jsme v podstatě ještě nenatočili). Jak dopadla naše účast mezi ostatní elitou (?) s kamerou na rameni, zda-li se do ní vůbec hodíme a jak to vlastně vypadá s naší kulturou, mentalitou a národním produktem, se dozvíte v reportáži Martina Svetlíka.

publikováno 1.5.2007, 00:00
celý článek ... [komentováno 676x]
Po horečné činnosti, která v minulých týdnech vrcholila mimo jiné premiérou Komunity, bylo nasnadě drobné vydechnutí a jakási kulturní dovolená, během jejíchž prvních dnů všichni členové ExCe(e)Su rekonvaleskovali sledováním seriálů pochybné úrovně. Po nastolení běžné kulturní hladiny se mohli konečně vrátit ke svým rodinám, které dlouho neviděli, do svých domovů, kde dávno nebyli a jeden z nich dokonce do své vlasti, kde Václava přivítal sám starosta Užhorodu a slavnostní průvod na náměstí. Teď však opět přišel čas. Na co?
publikováno 11.4.2007, 00:00
celý článek ... [komentováno 665x]
Jako jediní vám přinášíme přesný přepis projevu Otce Komunity z II. sjezdu internacionály soběstačných komunit tak, jak ho zachytil nezávislý novinář bratr Ctibor. Otec na sjezdu sklidil obrovský potlesk a další reakce spontánního veselí od celého Teatra Nacional, zejména za svůj postoj k nově nastoleným otázkám sociální nouze a materiálního přebytku. Snad i vy se z něj poučíte. A kapitalistický pes ať zhyne!

publikováno 27.3.2007, 00:00
celý článek ... [komentováno 1018x]
PREMIÉRA KOMUNITY - DÍKY VŠEM
Tak už je to konečně za námi. Včera večer se odehrálo to, na čem ExCe(e)S posledního půl roku usilovně pracoval. Premiéra Komunity dopadla lépe, než kdo z nás doufal. Ještě než přineseme obsáhlou reportáž, přichází chvíle, kdybychom rádi poděkovali lidem, bez kterých by se představení neodehrálo vůbec nebo přinejmenším zdaleka ne s takovým úspěchem. Tedy: Hance Borovičkové a Pepovi Heřmánkovi za přímou podporu chodu představení, Janě Blahníkové za krásné portréty světových vůdců a la Otec Komunity, rodinám nejen za toleranci při zkouškách bytového divadla, Divadlu Bez Zábradlí, které nás několikrát nechalo znesvětit opravdová divadelní prkna, Petru Raskenovi Chaloupkovi za jeho pomoc a ochotu, městu Říčany za zapůjčení sálu MěKS, všem, kteří nás podporovali za to, že nás podporovali, všem, kteří dorazili, za to že dorazili a že se smáli a dalším, na které jsme v tom shonu zapomněli a kteří nám to odpustí nebo se ozvou. Děkujeme.
publikováno 21.3.2007, 00:00
Poté, co se objevila pozvánka na představení Komunita v časopise Patriot, který obhospodařuje celý region Prahy-Východ, řekli jsme si, že praví skalní říčanští si zaslouží minimálně o jednu pozvánku navíc a oslovili jsme i Říčanský Kurýr. I zde nám vyhověli měrou vrchovatou a tak každý pravý Říčaňák měl minulý víkend ve schránce pěkný ExCe(e)S. Pro zahraniční fanoušky uvádíme opět přepis a výzor pozvánky.
publikováno 8.3.2007, 00:00
celý článek ...
Pokud by se vám zdálo, že posledních pár dnů se tu neobjevilo (kromě stránek samotných) nic nového, pak asi máte pravdu. Ale nebyli bychom to my, kdyby za mlžnou stěnou inertní pasivity nebyla horečná činnost. Mezi její produkty patří například tvorba plakátu, který vás snad již brzy bude zvát na premiéru Komunity (20.3.). Prohlédnout, stáhnout, vytisknout a přijít můžete i zde, online. Tedy přijít ne. To musíte sami.
publikováno 1.3.2007, 00:00
celý článek ...
Když jsme požádali časopis Patriot, zda by nechtěli otisknout v pozdně únorovém čisle pozvánku na naše jedinečné představení, stekali jsme se s milým překvapením. Chtěli. Zaslali jsme jim proto nějaký ten materiál, aby bylo z čeho čerpat a jak to dopadlo, jste si mohli vy i 30 000 dalších obyvatel regionu přečíst před pár dny sami. Pokud jste přesto neměli tu čest, můžete se podívat i u nás.
publikováno 1.3.2007, 00:00
celý článek ...
<< novější články < Články 9 - 16 z 25 > starší články >>
1 2 3 4
MerSys Wepublic - Web Publication System (c) MerSys 2007,2008