ExCe(e)S
Soběstačná Komunita - cesta ke světlejším zítřkům
(Již brzy ve vašem MěKS)
Vzkazy :


Vyhledat:


5 nejčtenějších:
ZÁPISKY O SANDÁLU ANEB CO JE NOVÉHO (2378x)PROJEV OTCE KOMUNITY - POUČENÍ Z KRIZOVÉHO VÝVOJE (2264x)DÁŠA KUBOVÁ - sestra, členka SJEPu (2134x)Krasochlast bude k vidění v červenci v Ratajích (2064x)Elling a Kjell Bjarne (1994x)
Vstup pro členy
O SOUBORU

ExCe(e)S je kulturní hnutí, které sdružuje invenční jedince za účelem ovlivnění veřejného i soukromého vkusu společnosti pomocí více či méně standardních donucovacích prostředků. Původně vznikl v roce 2004 jako tvůrčí dílna interiérového designu při VŠUP v Praze a pod vedením profesora  Okrouhlého se v prvních fázích své existence zaměřil na potah a jeho funkci v moderní domácnosti. Poté, co skupina na výjezdním semináři v Kodani dospěla k názoru, že potah v moderním designu žádnou funkci nemá a pokud ano, lze ji směle nahradit papírovými kapesníčky, věnovala se ve své labutí písni ještě chvíli čalounění, aby se nakonec přeci jen přeorientovala na divadlo a s ním spojené radosti.

V roce 2006 se ustanovilo divadelní křídlo ExCe(e)Su ve složení Libor Šebestík, Václav Kuba, Martin Svetlík a klubový lékař MUDr. Miroslav Zvolský, který si posléze za svého dvorního eunucha povolal ještě Karla Heřmánka vůbec nejmladšího. V tomto složení, posílen o časté spolupráce s Hankou Borovičkovou a Janou Svaškovou - spolužačkami z ateliéru aktu VŠUP, kde studovaly jako modelky - se ExCe(e)S nakonec v roce 2007 doklopýtal až k vytoužené první divadelní premiéře. Dnes pracuje v daleko širším celokulturním záběru a postupně se propracovává na přední příčky Osy zla MKČR, momentálně těsně v závěsu za Pavlem Bobkem.

V datech

2007

Ustavení odborové organizace historicky nejmenšího rozsahu v ČR - levicové odbory ExCe(e)Su čítají v průběhu své existence od jednoho do dvou členů.

Představení Komunita po své premiéře vyprodává Žižkovské divadlo Járy Cimrmana.

ExCe(e)S těsně nevymohl autorskou pokutu na Václavu Havlovi, když ho žaloval za vykradení autorské hry Odházení, která popisuje šťastný konec jednoho ze závalů na dole Radek.

2008

Druhá divadelní hra, Bürokrati, překonává Komunitu. Soubor však zůstává i nadále nepochopen.

Záříme na přehlídce Jahodový Jam po boku takových hvězd jako Radomil Uhlíř, které se osobně znají s takovými hvězdami jako Jiří Macháček.

Vrcholní členové ExCe(e)Su jsou přijati představiteli České televize. Dojem trochu kazí pouze souběžně probíhající Den otevřených dveří.

Odstartoval projekt dezinformačního serveru Análně.cz. Po roce existence se na něj v důvěryhodnosti dotáhla většina českých seriózních zpravodajských serverů.

2009

ExCe(e)S se prosazuje do Brna.

Závěr roku 2009

ExCe(e)S se raději prosazuje z Brna

2010

ExCe(e)S přebírá zlatou sošku z rukou vyděšeného Jana Kříženeckého z národního podniku Klenoty

2016

Karel Heřmánek je jako první propuštěn na kauci z Pankrácké vazební věznice a se zbytkem pokladny souboru prchá na ostrov Jan Mayen, kde ovšem znovu končí v chládku

2018

Václav Kuba, Hynek Fajmon a Ondřej Trojan na palubě ledoborce Stavropol zachraňují Karla Heřmánka z ledového sevření

Duben 2018

Krach trhu s nemovitostmi nutí Miroslava Zvolského odpordat 65 procent akcií firmy Stavostav za směšných 14 dánských korun. Martinu Svetlíkovi.

Říjen 2018

Karel Heřmánek dokončuje DAMU

Listopad 2018

Martin Svetlík dokončuje divadelní hru 25 mm

Kontaktní informace pro opravdové zájemce...

Další členská základna

Zcela kompletní historie souboru

MerSys Wepublic - Web Publication System (c) MerSys 2007,2008